Ogłoszenia duszpasterskie 05.04.2020r

 1. Weszliśmy w Wielki Tydzień, który przygotowuje nas na Święta Paschalne. W tym roku w sposób szczególny mimo trwającej epidemii trwajmy przy Chrystusie uczestnicząc w transmisjach przez internet z naszego kościoła: www.parafia-tomice.pl
  O wystrój kościoła poproszę Parafian z Tomiczek.
 2. W tym roku wyjątkowo wszystkie Uroczystości Triduum będą o g. 18.00.
 3. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
 4. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 5. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna. Przynosimy świece. Woda zostanie poświęcona podczas tej liturgii i przez Oktawę będzie można ją zabrać do domu.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie mszy św. o g. 8.00.
 7. W miarę możliwości składajmy też daninę diecezjalną. Do tej pory daninę przekazało 30 rodzin.
 8. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów. W tym roku uczynimy to w naszych domach. Będzie to miało charakter liturgii domowej. Ojciec lub matka odmówi modlitwę i udzieli swojego błogosławieństwa. Trwajmy wtedy razem na modlitwie. Od g. 9.00 – 18.00 indywidualna adoracja przy Grobie Pańskim.
 9. W miarę możliwości starajmy się tym dniu zachować post.
 10. Chciałem bardzo serdecznie podziękować Tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają mnie w tych trudnych dniach. Odwdzięczam się modlitwą. W tej intencji zostanie odprawiona msza św. w sobotę o g. 18.00.
 11. Zachęcam wszystkich do zasubskrybowania naszego kanału parafialnego na YouTube oraz kliknięcia w dzwoneczek. W ten sposób nie ominie Was żadna transmisja.
 12. Polecam prasę katolicką w internecie. Owieczka – pobierz.
Scroll to Top