Ogłoszenia duszpasterskie 15.07.2018

1. W tym tygodniu obchodzimy: poniedziałek – NMP z Góry Karmel; środa – św.
    Szymona z Lipnicy; piątek – bł. Czesława.
  2. Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odpoczywają, ale także o tych, którzy ciężko pracują zwłaszcza na roli przy pracach żniwnych.
  3. Trwają prace remontowe na probostwie. Zakończyliśmy prace malarskie. W tym tygodniu będą też prowadzone prace elektryczne. Polećmy je naszej patronce św. Barbarze. Dlatego składkę za tydzień przeznaczymy na opłacenie tych prac, kto może niech wrzuci troszkę więcej, a ja za to już serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.
  4. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o Pielgrzymach zdążających do Częstochowy w Pielgrzymce Poznańskiej. Niech nasza modlitwa będzie dla nich wsparciem.
  5. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Część z zebranych przy tej okazji ofiar przeznaczymy na zakup pojazdów dla Polskich misjonarzy.
  6. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
  7. Jest atrakcyjna praca w Austrii – ( Wiedeń) dla tzw. – „złotej rączki” – w sierpniu. Wszelkie informacje u mnie.
  8. Polecam prasę katolicką.