Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020r

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W środę przypada Popielec, a więc rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Skrzynkach o g. 16.00, a Tomicach o g. 18.00. Zachęcam, by rozpocząć ten czas od spowiedzi św. Okazja przed każdą mszą św. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa lekkie (bezmięsne), od którego nie ma żadnej dyspensy. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w następujące dni:
  – we wszystkie piątki całego roku,
  – w Środę Popielcową.
  Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu
  ścisłego w następujące dni:
  – w Środę Popielcową,
  – w Wielki Piątek.
 3. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 10 min przed każdą mszą św. w niedzielę – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach w czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek o. 17.30.
 4. Dzisiaj można odbierać zamówione filmy z Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego.
 5. W Popielec naszą ofiarą wspieramy Caritas Archidiecezjalną oraz rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Scroll to Top