Ogłoszenia duszpasterskie, 25.03.2018

Niedziela Palmowa

1. W czwartek rozpoczynają się święta paschalne – Triduum Paschalne. W tym roku o wystrój kościoła troszczą się parafianie z Mirosławek.
  2. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Zapraszam do modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
  3. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. Podczas liturgii będzie zebrana składka na potrzeby mieszkańców Ziemi Świętej.
  4. W Triduum młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy obowiązkowo. Zachęcam też dzieci pierwszokomunijne z rodzinami.
  5. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Przynosimy świece. Woda zostanie poświęcona podczas tej liturgii i przez całą Oktawę będzie można ją zabrać do domu. O udział w procesji rezurekcyjnej proszę tradycyjnie panny z Tomiczek, matki z Mirosławek, ojców z Tomic i panów z Rady Parafialnej.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstanie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  7. Święcenie pokarmów wg następującego porządku:

W Skrzynkach o godz. 11.00. Potem półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kościele parafialnym:

• Parafianie z Mirosławek i Rybojedzka adorują Grób Pański od godz. 12.00. Poświęcenie potraw o 13.00.
  • Parafianie z Tomiczek adorują Grób Pański od godz. 13.10 a o
  • 14.00 poświęcenie potraw.
  • Parafianie z Tomic adorują Pana Jezusa przy Grobie od 14.10 a o
    15.00 poświęcenie potraw.
  1. W Wielką Sobotę zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednak jest to post tylko tradycyjny.
  2. W Wielki Piątek po liturgii, czyli ok. 20.15 okazja do spowiedzi.
  3. Jutro dzieci szkoły w Jeziorkach rozpoczynają rekolekcje.
  4. W Poniedziałek wielkanocny zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie.
  5. Polecam prasę katolicką.