Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2024 r

• poniedziałek – św. Marty, Marii i Łazarza;
    • środa – św. Ignacego z Loyoli, k;
    • czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i DK.
  2. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone z okazji św. Krzysztofa. Bóg zapłać.
  3. Od 1.08. – 8.08 można dostąpić odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli dla siebie lub za zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunek stan łaski uświęcającej. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.
  4. W tym tygodniu przypada I-czwartek i piątek miesiąca. We czwartek o g. 16.30 odmówimy Różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o trzeźwość w naszym narodzie. Okazja do spowiedzi św. w I-piątek jak i każdego dnia pół. godz. przed mszą św. Od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
  5. W najbliższą sobotę i niedzielę będziemy gościli Ks. Krzysztofa z mojego roku, który będzie mnie zastępował, ponieważ ja udaję się na sympozjum dotyczące osób starszych.
  6. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Przez ręce Maryi polećmy tę intencje dla naszego narodu, ojczyzny i naszej parafii.
  7. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
  8. Trwają dalsze prace elewacji naszego kościoła. Możemy zauważyć, że została przywieziona stara i nowa cegła. Starajmy się też zachować ostrożność, zwłaszcza tam gdzie stoją rusztowania od strony północnej. Niech wstawiennictwo św. Józefa i naszej patronki św. Barbary pomogą w tych pracach.
  9. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  10. Wszystkim życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.