Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021r

• środa – św. Jana Marii Vianneya, k. – patrona prob.
    • piątek – Przemienienie Pańskie – święto;
    • sobota – Bł. Edmunda Bojanowskiego.
  2. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone na rzecz poszkodowanych w powodziach oraz dla misjonarzy z okazji św. Krzysztofa. Bóg zapłać.
  3. Łączymy się z tymi wszystkimi, których dotknęło nieszczęście pożaru i błagamy Miłosiernego Boga o szczęśliwe zakończenie żniw.
  4. Od dziś Kościół zachęca do abstynencji w tym miesiącu Maryjnym. Polecajmy tych, którzy podjęli ten trud, ale także módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach.
  5. Od 1.08. – 8.08 można dostąpić odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli dla siebie lub za zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Warunek stan łaski uświęcającej. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.
  6. Z 29/30 sierpnia planujemy naszą tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy z przedpłatą 50 zł, od dzisiaj po każdej mszy św.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. We czwartek pomodlimy się od g. 16.30 o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od g. 17.30 okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci i młodzieży. Od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
  8. Od dziś Maryja wznawia w Buku pielgrzymowanie po naszej Archidiecezji. Dziękując za dar naszego nawiedzenia wypraszajmy wszelkie potrzebne łaski.
  9. Przypominam, że tym którym minęła prolongata grobu powinien zgłosić się do biura parafialnego.
  10. Ogłoszenie Pana Burmistrza: szczepienie przeciw COVID-19 odbędzie się 03.08 w Skrzynkach o g. 16.00 w świetlicy wiejskiej.