Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – św. Kazimierza królewicza;
  – piątek – św. Jana Bożego.
 2. W środę przypada Popielec, a więc rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Skrzynkach o g. 16.00, a Tomicach o g. 18.00.
  Zachęcam, by rozpocząć ten czas od spowiedzi św. Okazja przed każdą mszą św.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa lekkie ( bezmięsne), od którego nie ma żadnej dyspensy. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w następujące dni: we wszystkie piątki całego roku, w Środę Popielcową.
  Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w następujące dni: w Środę Popielcową, w Wielki Piątek .
 3. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 10 min przed każdą mszą św. w niedzielę – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach w czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek o g. 17.30.
 4. W Popielec naszą ofiarą wspieramy Caritas Archidiecezjalną oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 5. 12 marca w Ośrodku Zdrowia w Strykowie odbędą się bezpłatne badania słuchu. Zachęcam zainteresowanych. Tel. 61 813 42 91.
 6. Polećmy zm. śp. Urszulę Klorek ze Skrzynek. Przeżyła 67 lat. Jej pogrzeb odbył się we wtorek.
Scroll to Top