Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – św. Kazimierza królewicza;
  – piątek – św. Jana Bożego.
 2. W środę przypada Popielec, a więc rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Skrzynkach o g. 16.00, a Tomicach o g. 18.00.
  Zachęcam, by rozpocząć ten czas od spowiedzi św. Okazja przed każdą mszą św.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa lekkie ( bezmięsne), od którego nie ma żadnej dyspensy. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w następujące dni: we wszystkie piątki całego roku, w Środę Popielcową.
  Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w następujące dni: w Środę Popielcową, w Wielki Piątek .
 3. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 10 min przed każdą mszą św. w niedzielę – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach w czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek o g. 17.30.
 4. W Popielec naszą ofiarą wspieramy Caritas Archidiecezjalną oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 5. 12 marca w Ośrodku Zdrowia w Strykowie odbędą się bezpłatne badania słuchu. Zachęcam zainteresowanych. Tel. 61 813 42 91.
 6. Polećmy zm. śp. Urszulę Klorek ze Skrzynek. Przeżyła 67 lat. Jej pogrzeb odbył się we wtorek.