Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018r

1. W tym tygodniu obchodzimy: piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; sobota – św. Leona Wielkiego.
  2. Zapraszam na nabożeństwa Różańcowe i modlitwę z wymienianek wg podanego porządku.
  3. W poniedziałek chcemy zrobić generalne porządki wokół kościoła i probostwa. Dlatego poproszę po 3 Panów z każdej wioski ze sprzętem do wycinania typu pilarki oraz siekiery lub toporki. Potrzebny będzie też ciągnik z przyczepą do wywozu. Panów Radnych proszę o pomoc w przygotowaniu logistycznym. Początek o godz. 9.30.
  4. Za tydzień przypada 100 Rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszam na Uroczysta mszę św. o g. 11.30, po której udamy się na chwilę na cmentarz i pomodlimy się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.
  5. Dziękuję za ofiary złożone na cmentarzu na remont zabytkowej dzwonnicy. Zebraliśmy 1800 zł. Na Seminarium w Poznaniu zebraliśmy 183 zł. Bóg zapłać.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w posprzątaniu cmentarza, wykosili trawę i przyczynili się do pięknej oprawy Uroczystości Wszystkich Św.
  7. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  8. Uprzejmie przypominam, że każdy kto chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub dokonać jakichkolwiek innych prac najpierw musi zgłosić się do biura parafialnego.
  9. Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust Zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu Nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz Jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Św.
  10. Polecam prasę katolicką, a dzieci niech przyjdą po owieczki.