Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018r

  1. W tym tygodniu obchodzimy: poniedziałek – św. Jozafata, bp. i m; wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych mm. Polski; sobota – św. Elżbiety Węgierskiej zak.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy robili porządki wokół kościoła i probostwa. Myślę, że przez to otoczenie będzie coraz ładniejsze i wizytówką naszej Parafii. Bóg zapłać za to dobro. Chcemy dalej dokończyć te prace przed odpustem, dlatego zapraszam wszystkich chętnych ze sprzętem we czwartek na g.9.30.
  3. Dzisiaj przypada 100 Rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszam na Uroczysta mszę św. o g. 11.30, po której udamy się na chwilę na cmentarz i pomodlimy się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Możemy być dumni, że wielu Powstańców walczyło z naszej Parafii, a ich potomkowie i my wszyscy pamiętamy o tych wydarzeniach.
  4. Uprzejmie informuje, że odpust parafialny będziemy obchodzić w niedzielę 2 grudnia. W tym roku dyżur mają Mirosławki.
  5. Dziś także obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Braciach, którzy cierpią prześladowania za wiarę.
  6. W związku z moim wyjazdem na rekolekcje od 18. – 25. 11. wszelkie pilne sprawy proszę załatwić do końca tego tygodnia.
  7. Uprzejmie przypominam, że każdy kto chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub dokonać jakichkolwiek innych prac najpierw musi zgłosić się do biura parafialnego. Starajmy się także właściwie segregować śmieci na cmentarzu, gdyż są drogie.
  8. Polecam prasę katolicką, a dzieci niech przyjdą po owieczki.
Scroll to Top