Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – św. app. Filipa i Jakuba;
  – środa – Św. Stanisława bp. i m. głównego patrona Polski i Archidiecezji.
  Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcam, aby w tym tygodniu każdy
  wziął do ręki Pismo św. i chociaż przez kilka minut rozważał Boże Słowo.
 2. Dziękuję tym wszystkim, którzy brali udział w naszej parafialnej pielgrzymce do Częstochowy i Kalisza oraz tym, którzy się za nas modlili. Naszym owocem popielgrzymkowym będzie poświęcenie za tydzień po mszy o. g.11.30 św. Figury Matki Bożej Fatimskiej, nad bocznym wejściem. Będzie Ona nasza Patronką w przygotowaniu do przybycia Obrazu Jasnogórskiego. Dziękuję Tym którzy się w to dzieło włączyli i ufundowali figurę. Bóg zapłać za to dobro.
 3. Na prośbę wielu Parafian i rozważając potrzeby duszpasterskie wprowadzamy w drugą niedziele miesiąca w Skrzynkach o g. 9.45 i w Tomicach g. 11.30 msze św. zbiorowe, które pomogą nam jeszcze bardziej we właściwym uporządkowaniu intencji mszalnych. Dziękuje za zrozumienie i zachęcam do skorzystania.
 4. W najbliższy piątek na g. 18.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 5. Od środy zapraszam na nabożeństwa majowe o g. 17.45, a w Skrzynkach o 16.45. W niedzielę po mszy o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Bożej.
 6. Za tydzień Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 7. Jak już mówiłem 19.05 przypada 30 rocznica moich święceń kapłańskich. Z tej okazji chcemy zorganizować w sadzie koło kościoła festyn dla całej parafii – zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wszystkich, którzy mogą pomóc w jakikolwiek sposób proszę o pomoc. Liczę przede wszystkim na Sołtysów i Radę Parafialną. Jeśli Ktoś chciałby z tej okazji upiec blachę ciasta, będę wdzięczny.
 8. Przypominam, że jest organizowana Pielgrzymka do Włoch 14 – 21.09. 2019 r. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.
Scroll to Top