Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • piątek – św. Leona Wielkiego pap. i DK;
  • sobota – św. Marcina z Tours Bp.
 2. Składam serdeczne podziękowania za udział w Ur. Wszystkich Świętych oraz za ofiary na renowację naszego zabytkowego kościoła – elewacji, zebrano 3200 zł. zł. serdeczne Bóg zapłać.
 3. W sobotę przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszam na Ur. mszę św. o g. 11.30. Po niej udamy się na cmentarz i tam przy pomniku Powstańców Wlkp. pomodlimy się za tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Możemy być dumni, że wielu Powstańców walczyło z naszej Parafii, a ich potomkowie i my wszyscy pamiętamy o tych wydarzeniach.
 4. Za tydzień obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
 5. W tym tygodniu modlimy się za naszych drogich zmarłych:
  • środa – 8.11. – g. 17.30 – Tomiczki – Różaniec
  • czwartek – 9.11. – g. 16.30 – Skrzynki
   Wymienianki proszę składać u mnie osobiście lub do skrzynki. Na kopercie proszę napisać miejscowość.
 6. Przypominam, że od 1 – 8. 11 można codziennie uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji zmarłych. Warunek – stan łaski uświęcającej i przyjęcie komunii św.
 7. W gablocie na cmentarzu oraz w Internecie możemy przeczytać uaktualnione ogłoszenie dotyczące naszego cmentarza. Bardzo proszę o zapoznanie i przekazanie informacji tym, którzy rzadko odwiedzają nasz cmentarz.
 8. Zapraszam dzieci po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top