Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – bł. Bogumiła, bp., Patrona Archidiecezji;
  • wtorek – św. Barnaby, ap;
  • czwartek – św. Antoniego z Padwy, k. i DK;
  • piątek – Bł. Michała Kozala, bp. i m.
 2. Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za tak liczny udział i piękne świadectwo wiary zwłaszcza teraz w tym czasie czerwcowym: dziękuję Panu organiście, ministrantom, poszczególnym wspólnotom wiejskim, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom I-komunijnym oraz wszystkim, którzy wielbili Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję za wszelkie ofiary oraz za wszelkie prace porządkowe wokół kościoła, probostwa i w sadzie. Cieszę się że w tym czasie mogliśmy być razem. Niech dobry Bóg nagrodzi wam wszystkim swoim Błogosławieństwem.
 3. 18 czerwca – wtorek na g. 18.00 zapraszam do kościoła młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 4. Trwają prace elewacji naszego kościoła. Starajmy się też zachować ostrożność, zwłaszcza tam gdzie stoją rusztowania. Niech wstawiennictwo św. Józefa i naszej patronki św. Barbary pomogą w tych pracach. W minionym tygodniu była kontrola Wojewódzkiego Konserwatora zabytków.
 5. Została przeprowadzona ekspertyza dachu kaplicy w Skrzynkach. Niestety dach wymaga także naprawy. O kolejnych etapach będę informował Parafian.
 6. Dzisiaj po każdej mszy św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji.
 7. W czerwcu starajmy się każdego dnia wielbić NSPJ.
 8. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 9. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
 10. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top