Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024 r

• poniedziałek – św. mm. Karola Lwangi i tow;
    • środa – św. Bonifacego, bp. i m;
    • piątek – Ur. NSPJ – w tym dniu nie ma postu;
    • sobota – Niepokalanego Serca NMP.
  2. Dzisiaj obchodzimy w kościele Polskim – Dzień Dziękczynienia. Starajmy się Dobremu Bogu dziękować przez Maryję za wszelkie otrzymane łaski.
  3. Trwają prace elewacji naszego kościoła. Starajmy się też zachować ostrożność, zwłaszcza tam gdzie stoją rusztowania. Niech wstawiennictwo św. Józefa i naszej patronki św. Barbary pomogą w tych pracach.
  4. Trwamy w radości Oktawy Bożego Ciała. Każdego dnia modlimy się za poszczególne wioski. We czwartek na zakończenie Oktawy uroczysta procesja wokół kościoła, ale w tym roku bez 4 ołtarzy. Przy krzyżu misyjnym szczególnie pomodlimy się za nasza Parafię. A w piątek w Ur. NSPJ msza św. z procesją – w tym dniu modlimy się zwłaszcza o uświęcenie kapłanów. Dziękuję tym rodzinom za przygotowanie ołtarzy w Ur. Bożego Ciała. Bóg zapłać za to dobro.
  5. W tym tygodniu I-czwartek i I-piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Uwaga – do chorych Parafian udam się we czwartek od g. 9.00.
  6. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji.
  7. W czerwcu starajmy się każdego dnia wielbić NSPJ.
  8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  9. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych, cierpiących – potrzebujących naszej modlitwy.
  10. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.