Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  – środa – św. Bonawentury bp. i DK;
  – czwartek – NMP z Góry Karmel;
  – sobota – św. Szymona z Lipnicy k.
 2. Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odpoczywają, ale także o tych, którzy ciężko pracują zwłaszcza przy pracach żniwnych.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dokończenie remontowanej dzwonnicy, której poświęcenie odbędzie się 23.08 br. W miarę możliwości otwórzmy nasze hojne serca.
 4. Została uruchomiona letnia kawiarenka w sadzie. W tym roku będzie ona działała w ten sposób. Jeśli chcemy się spotkać w każdą niedzielę np. o godz. 15.00 na kawę i coś słodkiego przynosimy to we własnym zakresie. Dbajmy też o warunki sanitarne i zachowanie wszelkiej ostrożności przy zachowaniu dystansu społecznego. Tak samo jeśli chodzi o zabawę z dziećmi. SANEPID – przypomina – że w kościele nadal nosimy maski lub chustki zasłaniające usta.
 5. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o Pielgrzymach zdążających do Częstochowy w 86 Pielgrzymce Poznańskiej. W tym roku jakże innej, bo w formie duchowej. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla zdążających kapłanów.
 6. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Madaj st. wol. zam. w parafii w Dopiewie; Natalia Młynarczyk st. wol. zam. w Parafii Tomice. Zap. 3.
Scroll to Top