Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2020r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz;
  – środa – św. Jana z Dukli k;
  – sobota – św. Benedykta, op, Patrona Europy.
 2. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu spotkania kursowego moich kolegów. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 3. Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odpoczywają, ale także o tych, którzy ciężko pracują zwłaszcza przy pracach żniwnych. 
 4. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona jest na dokończenie remontowanej dzwonnicy, której poświęcenie odbędzie się 23.08 br. W miarę możliwości otwórzmy nasze hojne serca. 
 5. Dziękuję także rodzicom, dzieci I- komunijnych z drugiej grupy – za posprzątanie Kościoła i przygotowanie pięknej dekoracji. Niech dobry Bóg wynagrodzi.
 6. Została uruchomiona letnia kawiarenka w sadzie. W tym roku będzie ona działała w ten sposób. Jeśli chcemy się spotkać w każdą niedzielę np. o godz. 15.00 na kawę i coś słodkiego przynosimy to we własnym zakresie. Dbajmy też o warunki sanitarne i zachowanie wszelkiej  ostrożności przy zachowaniu  dystansu społecznego. Tak samo jeśli chodzi o zabawę z dziećmi. SANEPID – przypomina – ze w kościele nadal nosimy maski lub chustki zasłaniające usta. 
 7. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o Pielgrzymach zdążających do Częstochowy w 86  Pielgrzymce Poznańskiej. W tym roku jakże innej, bo w formie duchowej. Niech nasza modlitwa będzie  wsparciem dla zdążających kapłanów. 
 8. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg. 
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Michał Madaj st. wol. zam. w parafii w Dopiewie; Natalia Młynarczyk st. wol. zam. w Parafii Tomice. Zap. 2.
Scroll to Top