Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, k;
  • wtorek – Ofiarowanie NMP;
  • środa – św. Cecylii, dz. i m. – Patronki śpiewu;
  • piątek – św. mm. Andrzeja k. i tow.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy, że są wśród nas tacy, którzy mają mniej niż my i zawsze możemy im pomóc naszą ofiarą, uśmiechem, czy modlitwą.
 3. Uprzejmie informuje, że odpust parafialny będziemy obchodzić w niedzielę 3 grudnia. W tym roku dyżur mają Mirosławki.
 4. W związku z odpustem jak co roku chcemy uporządkować nasz teren wokół kościoła z liści. Dlatego w najbliższą sobotę 25. 11 na g. 9.30 zapraszam po 5 osób z każdej miejscowości ze sprzętem do grabienia, workami, koszami itd. Bardzo proszę o ciągnik – najlepiej 2 – z przyczepami mieszkańców Tomic. Panów Radnych proszę o pomoc w organizacji.
 5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny.
 6. Ogłoszenie Pana Burmistrza: istnieje możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej połączeń autobusowych na terenie Gminy Stęszew. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Przypomnienie: jeśli chcemy postawić nowy pomnik na cmentarzu lub załatwić jakąkolwiek sprawę z grobem najpierw trzeba zgłosić się do biura parafialnego.
 8. Uprzejmie przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po uzgodnieniu.
 9. W gablocie na cmentarzu oraz w Internecie możemy przeczytać uaktualnione ogłoszenie dotyczące naszego cmentarza. Bardzo proszę o zapoznanie i przekazanie informacji tym, którzy rzadko odwiedzają nasz cmentarz.
Scroll to Top