Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto;
  • środa – św. Filipa Neri, k. – jest to także Dzień Matki;
  • czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • piątek – 40 rocz. śm. Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego;
  • sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., patronki Archidiecezji.
 2. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominam, że do tego czasu możemy zadośćuczynić obowiązkowi spowiedzi św. wielkanocnej. Otwórzmy się zatem na zdrój Miłosierdzia Bożego zwłaszcza teraz w tym czasie pandemii.
 3. Przez cały maj zapraszam na nabożeństwa majowe o g. 17.45 w Tomicach, a w Skrzynkach o 16.45. W niedzielę po mszy o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Bożej i błagalna modlitwa o ustanie epidemii.
 4. W najbliższy piątek zapraszam kandydatów do Bierzmowania, a więc kl. VIII i VII na swoje spotkanie na g. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 5. Została przeprowadzona inwentaryzacja cmentarza. Chcemy wprowadzić brakujące dane. Będziemy to robili etapami. Najpierw proszę, aby do biura parafialnego zgłaszali się Ci Parafianie, którzy mają rezerwację grobu oraz Ci którzy mają jakiekolwiek dokumenty – kartki od poprzednich księży Prob. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.
 6. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 7. W gablocie można przeczytać gorąco apel Policji do seniorów. Zachęcam do lektury.
 8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. a wszelkie informacje i aktualności znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii : www.parafia-tomice.pl
 9. Przypominam o maseczkach w kościele i odpowiednim dystansie.
Scroll to Top