Ogłoszenia duszpasterskie 23.07.2023 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – św. Kingi, dz;
  • wtorek – św. Jakuba, Ap i św. Krzysztofa;
  • środa – św Joachima i Anny rodziców NMP;
  • sobota – św. Marty, Marii i Łazarza.
 2. Moi Kochani Parafianie – chciałem się podzielić radosną wiadomością, że nasza Parafia otrzymała w ramach tzw. Polskiego Ładu dla Kultury dotację w wysokości 600 tys. zł na remont elewacji naszego zabytkowego kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy się w to dzieło zaangażowali.
 3. Dzisiaj obchodzimy Światowy dzień dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich szczególnie w naszej modlitwie każdego dnia.
 4. Dzisiaj także z okazji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów po każdej mszy św. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczymy na zakup pojazdów dla Polskich misjonarzy.
 5. Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odpoczywają także w naszej Parafii, ale także o tych, którzy ciężko pracują zwłaszcza przy pracach polowych.
 6. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
 7. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Pięta st. wol. zam. w Parafii Tomice; Elwira Dudzińska st. wol. zam. w Parafii Czempiń. Zap.1.
 10. Wszystkim życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top