Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023 r

• poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, k;
    • wtorek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i dK;
    • piątek – św. Jana Marii Vianneya, k.
  2. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Obejmijmy ich naszą modlitwą.
  3. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone z okazji św. Krzysztofa. Bóg zapłać.
  4. Od 1.08. – 8.08 można dostąpić odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli dla siebie lub za zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunek stan łaski uświęcającej. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.
  5. W tym tygodniu przypada I-czwartek i piątek miesiąca. We czwartek o g. 16. 30 odmówimy Różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o trzeźwość w naszym narodzie. Okazja do spowiedzi św. w I – piątek jak i każdego dnia pół. godz. przed mszą św. Od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
  6. Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odpoczywają także w naszej Parafii, ale także o tych, którzy ciężko pracują zwłaszcza przy pracach polowych.
  7. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
  8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Pięta st. wol. zam. w Parafii Tomice; Elwira Dudzińska st. wol. zam. w Parafii Czempiń. Zap.2.