Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2020r

  1. W tym tygodniu obchodzimy:
    – wtorek – św. Tomasza z Akwinu, pr. I dK;
    – piątek – św. Jana Bosko, pr.
  2. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego (zakonnego). Na każdej mszy św. święcimy świece. Na godz. 11.30 zapraszam dzieci I-komunijne z Rodzicami. Poświęcimy im świece, a potem będzie krótkie zebranie. W tym dniu składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej Archidiecezji.
  3. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do nawiedzenia obrazu Matki Częstochowskiej. I tak: Dziękuję tym Wszystkim, którzy włączyli się w prace dekoracyjne wzdłuż drogi i wokół kościoła. Zachęcam, abyśmy udekorowali nasze domy i najbliższe otoczenie. Niech to będzie wyraz czci i uwielbienia dla Matki Bożej i Jej Syna. Przypominam, że jest przygotowana lista do czuwania nocnego – proszę się zapisywać. Za tydzień będą dalsze informacje. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.
  4. Dzieci i młodzież przeżywają ferie zimowe. Życzymy im udanego odpoczynku oraz nabrania sił ducha i ciała.
  5. Uprzejma prośba: chcemy zrobić na stronie internetowej wspomnienia z poprzedniego Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej. Dlatego proszę przynosić w opisanych kopertach (imię i nazwisko) zdjęcia, które mamy w naszych domach. Jak było 42 lata temu.
  6. W związku z nową ustawą o segregacji śmieci, zostaje zlikwidowany do odwołania kontener na śmieci na cmentarzu. Wszelkie śmieci z cmentarza zabieramy ze sobą. Bardzo proszę o dostosowanie się do tego ogłoszenia.
Scroll to Top