Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023 r

1. W tym tygodniu obchodzimy: od dziś – zachowuje się zwyczaj zasłaniana krzyży
    do końca obrzędów Wielkiego Piątku.
  2. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która łączy zapowiedź królewskiego tryumfu i orędzie Męki. Na każdej mszy św. poświęcenie gałązek palmowych. Natomiast na g. 15.00 zapraszam do kościoła na nabożeństwo pokutne połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  3. Serdecznie dziękuje za ufundowanie i wykonanie nowej siatki od strony sadu. Bóg zapłać.
  4. Dzierżawców ziemi parafialnej zapraszam w tym tygodniu we wtorek i środę po wieczornej mszy św.
  5. Spowiedź św. wielkopostna będzie w naszej Parafii z zaproszonymi kapłanami
    • 4.04. – wtorek – 19.15 – 19.45 – Tomice; g. 20 .00 – 20.30 – Skrzynki.
      Starajmy się skorzystać z tego wielkiego daru miłosierdzia.
  6. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: do kaplicy w Skrzynkach we czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek o g. 17.30.
  7. Gorzkie Żale śpiewamy przed każdą mszą św. w sobotę i niedzielę, a więc przyjdźmy odpowiednio wcześniej.
  8. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy daninę diecezjalną, przeznaczoną na Seminarium, Wydział Teologiczny, Dom Ks. Emerytów i inne dzieła. Po mszy św. można zabrać koperty na ten cel. W tym roku wszystkim jest ciężko, dlatego kto może niech złoży większą ofiarę. Dziękuję kolejnym 20 rodzinom, za złożoną daninę diecezjalną. Można dokonywać także wpłat przez Internet. Bóg zapłać za zrozumienie.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sławomir Feder st. wol. zam w Parafii Niepruszewo; Sara Zdanowicz st. wol. zam. w Parafii Tomice. Zap. 2.
  10. Zapraszam dzieci po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.