Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej,dz. i dK. Patronki Europy;
  • środa – św. Józefa Rzemieślnika;
  • czwartek – św. Atanazego, bp. i dK;
  • piątek – NMP Królowej Polski;
  • sobota – św. Floriana, m.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego i 79 Rocznicę Wyzwolenia Obozu w Dachau. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Chrystusa i Kościół.
 3. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc Maryjny. Na nabożeństwa zapraszam g. 17.45 w Tomicach, a w Skrzynkach o g. 16.45. W niedzielę po mszy św. o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Boskiej i błagalna modlitwa o pokój na świecie, zgodę narodową i potrzebne łaski dla nas.
 4. W piątek na mszy św. o g. 11.30 – wystąpi chór Bel Canto, który uświetni tę Maryjną Uroczystość. W tym dniu nie ma postu.
 5. W tym tygodniu przypada I-czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Uwaga – we czwartek od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 6. Przypomnienie! Jeśli ktoś ma zarezerwowane miejsce na cmentarzu, bardzo proszę o wyraźne zaznaczenie. Najlepiej tabliczką – rezerwacja. Ponieważ nie wszystkie mamy w systemie komputerowym.
 7. W naszych modlitwach polecajmy – chorych, cierpiących i potrzebujących naszego wsparcia.
 8. Zapraszam chłopców i dziewczynki, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu jako ministranci, czy lektorki.
 9. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Bartosz Nowak st. wol. zam. w Parafii Tomice; Dagmara Mika st. wol. zam. w Parafii Tomice. Zap.2.
 11. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top