Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – Nawiedzenie NMP;
  • wtorek – św. Justyna, m;
  • czwartek – Boże Ciało;
  • sobota – św. Bonifacego, bp. i m.
 2. We czwartek przypada Ur. Bożego Ciała. Msza św. w tym dniu o g. 8.00 i o godz. 10.00 z procesją do 4 ołtarzy ulicami Tomic. Zachęcam do uczestnictwa, niech to będzie nasz zewnętrzny znak wiary i powrót do normalności. Bardzo proszę, aby na znak jedności z Chrystusem Eucharystycznym ubrać okna i wywiesić flagi. Przed procesją poświęcimy nowy baldachim. O posprzątanie kościoła poproszę Mieszkańców Rybojedzka
 3. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek o g. 18.30.
 4. W sobotę w ramach Oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją o g. 17.30 w Skrzynkach. Pójdziemy z kaplicy w stronę ul. Kwiatowej i tam przy ołtarzu odmówimy litanię do NSPJ. Proszę, aby w tym roku ołtarz zbudowali mieszkańcy ul. Dworcowej – od torów do kaplicy.
 5. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc czerwiec w którym wielbimy Najświętsze Serce Jezusowe. Szczególnie będziemy to czynili w każdy piątek miesiąca.
 6. W tym tygodniu przypada I – piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od g. 17.30. Zapraszam szczególnie dzieci I-komunijne. Od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 7. Została przeprowadzona inwentaryzacja cmentarza. Chcemy wprowadzić brakujące dane. Będziemy to robili etapami. Najpierw proszę, aby do biura parafialnego zgłaszali się Ci Parafianie, którzy mają rezerwację grobu oraz Ci którzy mają jakiekolwiek dokumenty – kartki od poprzednich księży Prob. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.
 8. Komunia św. wielkanocna została przedłużona do 14.09 br.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Kucierski st. wol. zam. w parafii Tomice, Sandra Nowakowska st. wol. zam. w parafii Stęszew. Zap.1.
Scroll to Top