Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek – św. Jadwigi królowej;
  • czwartek – Bł. Bogumiła, bp., patrona Archidiecezji;
  • piątek – Ur. NSPJ – w tym dniu nie ma postu;
  • sobota – Niepokalanego Serca NMP.
 2. Trwamy w radości Oktawy Bożego Ciała. Każdego dnia modlimy się za poszczególne wioski. We czwartek na zakończenie Oktawy – procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy wg dawnego planu. A w piątek w Ur. NSPJ msza z procesją – w tym dniu nie ma postu oraz modlimy się o Uświęcenie Kapłanów. Dziękuję tym rodzinom za przygotowanie ołtarzy na Ur. Bożego Ciała a wszystkim za tak liczny udział i piękną oprawę. Bóg zapłać za to dobro. O posprzątanie kościoła poproszę mieszkańców Tomiczek.
 3. W piątek na g. 18.00 w strojach komunijnych zapraszam dzieci, które w zeszłym roku były u I-komunii św. Będziemy obchodzili pierwszą rocznicę komunii św.
 4. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia.
 5. Przeżywamy miesiąc czerwiec w którym wielbimy Najświętsze Serce Jezusowe. Szczególnie będziemy to czynili w każdy piątek miesiąca.
 6. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 7. Została przeprowadzona inwentaryzacja cmentarza. Chcemy wprowadzić brakujące dane. Będziemy to robili etapami. Najpierw proszę, aby do biura parafialnego zgłaszali się Ci Parafianie, którzy mają rezerwację grobu oraz Ci którzy mają jakiekolwiek dokumenty – kartki od poprzednich księży Prob. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.
 8. Komunia św. wielkanocna została przedłużona do 14.09 br.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Kucierski st. wol. zam. w parafii Tomice, Sandra Nowakowska st. wol. zam. w parafii Stęszew. Zap.2 i 3.
  Piotr Drgas st. wol. zam. w parafii Kamieniec, Barbara Więziołek st. wol. zam. w parafii Tomice. Zap. 1.
Scroll to Top