Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r

• wtorek – Bł. Stefana Wyszyńskiego, bp;
    • środa – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz. Patronki Archidiecezji;
    • piątek – święto – Nawiedzenia NMP;
    • sobota – św. Justyna m.
  2. Cieszymy się że od strony dzwonnicy stoją już rusztowania i rozpoczniemy prace przy renowacji – elewacji naszego zabytkowego kościoła. Niech wstawiennictwo św. Józefa i naszej patronki św. Barbary pomogą w tych pracach.
  3. We czwartek przypada Ur. Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o g. 8.00 i o godz. 10.00 z procesją do 4 ołtarzy ulicami Tomic. Zachęcam do uczestnictwa, niech to będzie nasz zewnętrzny znak wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Bardzo proszę, aby na znak jedności z Chrystusem Eucharystycznym udekorować okna i wywiesić flagi. Zapraszam zwłaszcza dzieci I-komunijne, ale ubiegłoroczne także bo jest nas mało. W piątek po Bożym ciele nie ma postu. Uwaga! W związku z wymogami bezpieczeństwa oraz pracami, które są prowadzone przy kościele w tym roku nie będzie procesji do 4 ołtarzy na zakończenie Oktawy.
  4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek o godz. 18.00.
  5. W najbliższą sobotę Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy. Jest to także Dzień Dziecka. Obejmijmy ich naszą modlitwą .
  6. W czerwcu starajmy się każdego dnia wielbić NSPJ.
  7. W sobotę w ramach Oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją o g. 18.00 w Skrzynkach. Pójdziemy z kaplicy w stronę ul. Kwiatowej i tam przy ołtarzu odmówimy litanię do NSPJ. Proszę, aby w tym roku ołtarz zbudowali mieszkańcy ul. Kwiatowej.
  8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  9. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych, cierpiących – potrzebujących naszej modlitwy.
  10. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.