Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – św. Floriana, m;
  – środa – św. app. Filipa i Jakuba;
  – piątek – św. Stanisława, bp. i m., głównego patrona Polski i Archidiecezji.
  Dziękuje za wszelkie prace porządkowe w tym tygodniu.
 2. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się zwłaszcza o dobre powołania kapłańskie i zakonne także z naszej Parafii. W tym roku miał przyjechać do nas kleryk, ale ze względu na epidemię nie dojedzie. Dlatego za tydzień możemy złożyć ofiarę na tacę na rzecz naszego Seminarium w Poznaniu. W miarę możliwości otwórzmy nasze hojne serca.
 4. Przez cały maj zapraszam na nabożeństwa majowe o g. 17.45 w Tomicach, a w Skrzynkach o 16.45.W niedzielę po mszy o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Bożej i błagalna modlitwa o ustanie epidemii i deszcz.
 5. Dziękuję tym rodzinom, które w tym ciężkim czasie złożyły daninę diecezjalną.
 6. W tym tygodniu przypada I- czwartek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.
 7. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierajmy się modlitwą, życzliwością oraz wzajemną pomocą. Przypominam, że może nas być już więcej w kaplicy w Skrzynkach ok. 14, a w Tomicach ok. 25 i powoli wracajmy do normalności.
 8. Zmarła nasza Parafianka śp. Stanisława Nowak z Mirosławek. Przeżyła 94 lata. Jej pogrzeb odbył się w minioną środę. Zmarł nasz Parafianin śp. Wiesław Przytuła z Tomic. Przeżył 66 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 13.00. Dobry Jezu…
 9. Polecam prasę katolicką a dzieci niech przyjdą po owieczki.
Scroll to Top