Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020r

– środa – NMP Fatimskiej – 103 rocznica objawień;
    – czwartek – św. Macieja, ap;
    – sobota – św. Andrzeja Boboli. K i m., Patrona Polski.
  2. Rok temu została poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej, dlatego w samo wspomnienie 13.05 po mszy św. pójdziemy przed figurę i oddamy cała naszą Parafię w opiekę Matce Bożej Fatimskiej.
  3. Ojciec św. prosi, aby dzień 14.05 – czwartek był dniem postu i modlitwy o ustanie epidemii korona wirusa. Włączmy się to całym sercem.
  4. Wchodzimy w ostatni etap renowacji naszej dzwonnicy. Dziękuje tym, którzy już okazali tyle serca i dobroci i tym, którzy otwierają się na to dobro. Myślę, że wspólnymi silami dokończymy to dzieło. Bóg zapłać tym wszystkim.
  5. Dzisiaj wspieramy naszą modlitwa i ofiarą nasze seminarium w Poznaniu. W miarę możliwości otwórzmy nasze hojne serca.
  6. Przez cały maj zapraszam na nabożeństwa majowe o g. 18.00 w Tomicach, a w Skrzynkach o 16.45. W niedzielę po mszy o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Bożej i błagalna modlitwa o ustanie epidemii i deszcz.
  7. Dziękuję tym rodzinom, które w tym ciężkim czasie złożyły daninę diecezjalną.
  8. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
  9. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierajmy się modlitwą, życzliwością oraz wzajemną pomocą. Przypominam, że może nas być już więcej w kaplicy w Skrzynkach ok. 14, a w Tomicach ok. 25 i powoli wracajmy do normalności.
  10. Polecam prasę katolicką a dzieci niech przyjdą po owieczki.