Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2023 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – św. Barbary dz. m – naszej Patronki;
  • środa – św. Mikołaja bpa;
  • czwartek – św. Ambrożego bp i dK;
  • piątek – Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Od wtorku rozpoczynamy Roraty. Zapraszam wszystkich, nie tylko dzieci. Roraty będą : wtorek i czwartek dla dorosłych, a we środę dla dzieci, które serdecznie zapraszam. Dzieci otrzymają specjalne wyklejanki, które będą zbierały przez cały Adwent. Na pierwsze Roraty zapraszam szczególnie dzieci I-komunijne z Rodzicem. Potem będzie krótkie zebranie.
 3. W piątek przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dzieciom I-komunijnym, a potem krótkie zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszam.
 4. Dzisiaj w naszej Parafii obchodzimy odpust ku czci św. Barbary. Sumę odpustową o g. 11.30 odprawi Ks. Prałat Henryk Nowak z Poznania. Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania tej naszej parafialnej uroczystości. O niesienie baldachimu i sztandaru w czasie procesji proszę tych samych Panów co w Boże Ciało.
 5. Dziś także rozpoczynamy Adwent oraz nowy Rok Duszpasterski pod hasłem – „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” będziemy szczególnie prosić o dobre owoce trwającego Synodu i światło Ducha Świętego.
 6. Od dziś można nabywać w zakrystii poświęcone opłatki, kalendarze oraz świece wigilijne Caritasu. Wszelkie ofiary przeznaczymy na renowację naszego kościoła.
 7. Za tydzień dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.
 8. Zmarł nasz Parafianin śp. Czesław Klemczyński z Mirosławek. Przeżył 95 lat. Jego pogrzeb odbył się w minioną środę. Dobry Jezu….
 9. Uprzejmie przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po uzgodnieniu.
 10. Zapraszam dzieci po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top