Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023 r

• poniedziałek — św. Bonifacego, bp. i m;
    • piątek —50 rocz. święceń kapłańskich Arcybiskupa Metropolity;
    • sobota — Bł. Bogumiła Patrona Archidiecezji.
  2. Dzisiaj obchodzimy w kościele Polskim — Dzień Dziękczynienia. Starajmy się Dobremu Bogu dziękować przez Maryję za wszelkie otrzymane łaski.
  3. We czwartek przypada Ur. Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o g. 8.00 i o godz. 10.00 z procesją do 4 ołtarzy ulicami Tomic. Zachęcam do uczestnictwa, niech to będzie nasz zewnętrzny znak wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Bardzo proszę, aby na znak jedności z Chrystusem Eucharystycznym ubrać okna i wywiesić flagi. Zapraszam zwłaszcza dzieci 1-komunijne. O wykoszenie cmentarza i porządek w tym roku poproszę mieszkańców Tomic.
  4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji.
  6. W czerwcu starajmy się każdego dnia wielbić NSPJ.
  7. W sobotę w ramach Oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją o g. 18.00 w Skrzynkach. Pójdziemy z kaplicy w stronę ul. Kwiatowej i tam przy ołtarzu odmówimy litanię do NSPJ. Proszę, aby w tym roku ołtarz zbudowali mieszkańcy ul. Dworcowej 5 i 5A.
  8. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
  9. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych, cierpiących — potrzebujących naszej modlitwy.
  10. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują : Miłosz Kijak st. wol. zam. w Parafii Tomice; Jagna Przybylska st. wol. zam. w Parafii Złotniki. Zap.3.
  12. Życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.