Ogłoszenia duszpasterskie 04.07.2021r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz;
  • czwartek – św. Jana z Dukli, k.
 2. Jak słyszeliśmy może być nas więcej w kościele, a w całej Polsce zniesiono dyspensę od uczestnictwa we mszy św. Dlatego w miarę możliwości wracajmy do poprzedniego stanu i spotykajmy się z żywym Chrystusem Eucharystycznym.
 3. We wtorek rusza 87 Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku w formie sztafetowej. Pamiętajmy o wszystkich Pielgrzymach wspierając ich swoją modlitwą.
 4. W poniedziałek udaję się na Rekolekcje Kapłańskie. Będę pamiętał o wszystkich Parafianach – szczególnie o chorych i cierpiących. Sam o tę modlitwę też proszę.
 5. Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odpoczywają także w naszej Parafii, ale także o tych którzy ciężko pracują zwłaszcza przy pracach żniwnych.
 6. Zostały zainstalowane nowe tablice na: nekrologi koło kościoła i tablica ogłoszeń na cmentarzu. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. Przypominam, że kto nie ma uregulowanej prolongaty grobu – w razie jakiegoś kataklizmu lub nieszczęśliwego wypadku, nie może starać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela. Na stronie internetowej naszej Parafii został udostępniony plan cmentarza. Proszę się z tym zaznajomić.
 7. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
 8. Ogłoszenie Pana Burmistrza: na terenie naszej gminy – w Stęszewie istnieje możliwość szybkiego i sprawnego zaszczepienia się. Bądźmy solidarni i szczepmy się.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Agnieszka Wojtkowiak st. wol. zam. w Parafii Wroniawy; Kamil Sokała st. wol. zam. w Parafii Tomice. Zap. 1.
Scroll to Top