Ogłoszenia duszpasterskie 05.08.2018r

  1. W tym tygodniu obchodzimy: poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego; wtorek – bł. Edmunda Bojanowskiego; środa – św. Dominika k; czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża,dz i m, patronki Europy; piątek – św. Wawrzyńca diak. i m; sobota – św. Klary – dz.
  2. Od 1.08-8.08 można dostąpić odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli dla siebie lub za zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunek – stan łaski uświęcającej. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.
  3. Dzisiaj jak słyszeliśmy w specjalnym liście Kościół zachęca do abstynencji. Polecajmy tych, którzy podjęli ten trud, ale także módlmy się trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach.
  4. Dzisiaj naszą ofiarę na tacę wspomagamy KUL oraz nasz WT UAM i szkoły katolickie w Poznaniu.
  5. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
  6. Zmarł nasz Parafianin śp. Piotr Piotrowski z Rybojedzka. Przeżył 63 lata. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…
  7. Polecam prasę katolicką.
Scroll to Top