Ogłoszenia duszpasterskie 06.08.2023 r

• środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. i m, patronki Europy;
    • czwartek – św. Wawrzyńca diak. i m;
    • piątek – św. Klary dz.
  2. W przyszłym tygodniu wspieramy naszą ofiarą KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  3. Trwamy w miesiącu sierpniu, miesiącu maryjnym, gdzie Kościół zachęca do abstynencji. Polecajmy tych, którzy podjęli ten trud, ale także módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach.
  4. W następny wtorek przypada Ur. Wniebowzięcia NMP. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Po każdej mszy św. zbiórka na Caritas Poznańska. W tym dniu także na mszy św. o g. 11.30 podziękujemy Bogu za tegoroczne plony i prosić o szczęśliwe dokończenie żniw oraz będziemy modlić się o Boże Bł. dla rolników i ich rodzin.
  5. Od 01.08. – 08.08 można dostąpić odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli dla siebie lub za zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunek stan łaski uświęcającej. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.
  6. Planujemy zorganizować Pielgrzymkę do Ziemi Św. 21 – 28.02.2024 r. Szczegóły u mnie osobiście oraz na stronie internetowej Parafii w zakładce Pielgrzymka lub bezpośrednio pod adresem https://grupy.misjatravel.pl/?h=PY5QJ7
  7. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
  8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Pięta st. wol. zam. w Parafii Tomice; Elwira Dudzińska st. wol. zam. w Parafii Czempiń. Zap.3.
  10. Wszystkim życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.