Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  – wtorek – św. Leona Wielkiego pap. i dK;
  – środa – św. Marcina z Tours, bp;
  – czwartek – św. Jozafata, bp. i m;
  – piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych mm. Polski
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Braciach i Siostrach, którzy cierpią prześladowanie za wiarę.
 3. We środę przypada 102 Rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszam na Uroczystą Mszę św. o g. 11.30. W tym roku pomodlimy się indywidualnie za naszych drogich Powstańców i tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Możemy być dumni, że wielu Powstańców walczyło z naszej Parafii, a ich potomkowie i my wszyscy pamiętamy o tych wydarzeniach.
 4. Uprzejmie przypominam, że każdy kto chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub dokonać jakichkolwiek innych prac najpierw musi zgłosić się do biura parafialnego.
 5. Za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich.
 6. Przypominam, że przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca św.
 7. Przypominam o maseczkach w kościele, odpowiednim dystansie. Ks. Abp udzielił dyspensy dla tych wszystkich, którzy czują lek i obawę od uczestniczenia we mszy św. No i bądźmy ostrożni.
Scroll to Top