Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020r

– wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zak;
    – środa – Bł. Karoliny Kózkówny dz. i m;
    – piątek – św. Rafała Kalinowskiego, k;
    – sobota – Ofiarowanie NMP.
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętamy, że są wśród nas tacy, którzy mają mniej niż my i zawsze możemy im pomóc naszą ofiarą, uśmiechem, czy modlitwą.
  3. Uprzejmie informuje, że odpust parafialny będziemy obchodzić w niedzielę 6 grudnia. W tym roku dyżur maja Tomice.
  4. Uprzejmie przypominam, że każdy kto chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub dokonać jakichkolwiek innych prac najpierw musi zgłosić się do biura parafialnego. Przypomnienie – jeśli ktoś ma wykupione miejsce na cmentarzu, bardzo proszę o wyraźne zaznaczenie.
  5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny.
  6. Przypominam, że przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca św.
  7. Przypominam o maseczkach w kościele, odpowiednim dystansie. Ks. Abp udzielił dyspensy dla tych wszystkich, którzy czują lek i obawę od uczestniczenia we mszy św. No i bądźmy ostrożni.