Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zak;
  – środa – Bł. Karoliny Kózkówny dz. i m;
  – piątek – św. Rafała Kalinowskiego, k;
  – sobota – Ofiarowanie NMP.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętamy, że są wśród nas tacy, którzy mają mniej niż my i zawsze możemy im pomóc naszą ofiarą, uśmiechem, czy modlitwą.
 3. Uprzejmie informuje, że odpust parafialny będziemy obchodzić w niedzielę 6 grudnia. W tym roku dyżur maja Tomice.
 4. Uprzejmie przypominam, że każdy kto chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub dokonać jakichkolwiek innych prac najpierw musi zgłosić się do biura parafialnego. Przypomnienie – jeśli ktoś ma wykupione miejsce na cmentarzu, bardzo proszę o wyraźne zaznaczenie.
 5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny.
 6. Przypominam, że przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca św.
 7. Przypominam o maseczkach w kościele, odpowiednim dystansie. Ks. Abp udzielił dyspensy dla tych wszystkich, którzy czują lek i obawę od uczestniczenia we mszy św. No i bądźmy ostrożni.
Scroll to Top