Ogłoszenia duszpasterskie 09.10.2022 r

• środa – Rocz. Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej;
    • czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, k;
    • sobota – św. Teresy od Jezusa dz. i DK.
  2. Dzisiaj przypada Niedziela św. Franciszka. Ojciec św. pragnie zwrócić naszą uwagę na ochronę środowiska w którym żyjemy. Dbajmy o to co mamy, aby przekazać to następnym pokoleniom.
  3. Trwamy na modlitwie Różańcowej. W kościele Parafialnym Różaniec o g. 17.30, w kaplicy w Skrzynkach codziennie o g. 17.00, a o g. 16.30 kiedy jest msza św. starajmy się choć 1 dziesiątkę Różańca odmówić w drodze do szkoły czy pracy.
  4. We wtorki zapraszam szczególnie Parafian z Mirosławek, we środę z Tomiczek, w piątek z Tomic i Rybojedzka. Dzieci zapraszam zwłaszcza we środę.
  5. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie Różańcowej będziemy pamiętali o naszych nauczycielach i wychowawcach.
  6. Za tydzień przypada Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka do puszek na Stypendia – „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – dla uzdolnionej młodzieży.
  7. Radujemy się że Ks. Dr Tomasz Grysa pochodzący z Poznania został mianowany arcybiskupem w dyplomacji watykańskiej. Tę sakrę przyjmie w katedrze poznańskiej 1.11 br. Polećmy go naszej modlitwie przez ręce Maryi.
  8. Przypomnienie: jeśli chcemy postawić nowy pomnik na cmentarzu lub załatwić jakąkolwiek sprawę z grobem najpierw trzeba zgłosić się do biura parafialnego.
  9. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.