Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022r

 1. Weszliśmy w Wielki Tydzień, który przygotowuje nas na Święta Paschalne. W tym roku o wystrój kościoła troszczą się Parafianie z Mirosławek.
 2. Składam serdeczne podziękowania za owocne spotkanie Nowej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Dziękuję także członkom poprzedniej Rady za wieloletnią współpracę i wszelkie dobro, które było ich udziałem. Bóg zapłać.
 3. Natomiast dziś na g. 15.00 zapraszam na Drogę Krzyżową. Pójdziemy od krzyża misyjnego koło kościoła do krzyża zmartwychwstania na cmentarzu.
 4. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 19.00.
 5. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 Droga Krzyżowa, a potem dalsze uroczystości. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 6. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Przynosimy świece. Woda zostanie poświęcona podczas tej liturgii i przez Oktawę będzie można ją zabrać do domu. O udział w procesji rezurekcyjnej proszę tradycyjnie, matki z Mirosławek, ojców z Tomic i Panów z Rady Parafialnej. Przez te dni składka będzie przeznaczona na bieżące potrzeby kościoła i remonty.
 7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wg następującego porządku:
  • W Skrzynkach o g. 11.00. Potem półgodzinna adoracja Najświętszego sakramentu.
  • W Tomicach:
   • Parafianie z Mirosławek i Rybojedzka – adorują Grób Pański od g. 12.00. Poświęcenie potraw o g. 13.00.
   • Parafianie z Tomiczek adorują Grób Pański od g. 13.10 a o g.14.00 poświęcenie potraw.
   • Parafianie z Tomic – adorują Pana Jezusa przy Grobie od 14.10 a o 15.00 poświęcenie potraw.
    W miarę możliwości starajmy się w tym dniu zachować post.
 8. Spowiedź św. wielkopostna będzie w naszej Parafii z zaproszonymi kapłanami 12.04 (wtorek):
  • 19.15 – 19.45 – Tomice;
  • 20.00 – 20.30 – Skrzynki.
   Starajmy się skorzystać z tego wielkiego daru miłosierdzia.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Hubert Ogoniak st. wol. zam w Parafii Tomice; Weronika Przybylska st. wol. zam. w Parafii Strykowo . Zap. 1.
Scroll to Top