Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022r

1. Weszliśmy w Wielki Tydzień, który przygotowuje nas na Święta Paschalne. W tym roku o wystrój kościoła troszczą się Parafianie z Mirosławek.
  2. Składam serdeczne podziękowania za owocne spotkanie Nowej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Dziękuję także członkom poprzedniej Rady za wieloletnią współpracę i wszelkie dobro, które było ich udziałem. Bóg zapłać.
  3. Natomiast dziś na g. 15.00 zapraszam na Drogę Krzyżową. Pójdziemy od krzyża misyjnego koło kościoła do krzyża zmartwychwstania na cmentarzu.
  4. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 19.00.
  5. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 Droga Krzyżowa, a potem dalsze uroczystości. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  6. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Przynosimy świece. Woda zostanie poświęcona podczas tej liturgii i przez Oktawę będzie można ją zabrać do domu. O udział w procesji rezurekcyjnej proszę tradycyjnie, matki z Mirosławek, ojców z Tomic i Panów z Rady Parafialnej. Przez te dni składka będzie przeznaczona na bieżące potrzeby kościoła i remonty.
  7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wg następującego porządku:
    • W Skrzynkach o g. 11.00. Potem półgodzinna adoracja Najświętszego sakramentu.
    • W Tomicach:
      • Parafianie z Mirosławek i Rybojedzka – adorują Grób Pański od g. 12.00. Poświęcenie potraw o g. 13.00.
      • Parafianie z Tomiczek adorują Grób Pański od g. 13.10 a o g.14.00 poświęcenie potraw.
      • Parafianie z Tomic – adorują Pana Jezusa przy Grobie od 14.10 a o 15.00 poświęcenie potraw.
        W miarę możliwości starajmy się w tym dniu zachować post.
  8. Spowiedź św. wielkopostna będzie w naszej Parafii z zaproszonymi kapłanami 12.04 (wtorek):
    • 19.15 – 19.45 – Tomice;
    • 20.00 – 20.30 – Skrzynki.
      Starajmy się skorzystać z tego wielkiego daru miłosierdzia.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Hubert Ogoniak st. wol. zam w Parafii Tomice; Weronika Przybylska st. wol. zam. w Parafii Strykowo . Zap. 1.