Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – 100 rocz. urodzin św. Jana Pawła II;
  – środa – św. Bernardyna ze Sieny, k;
  – piątek – św. Rity z Cascii, zak.
 2. We wtorek i środę będziemy modlili się o dobre urodzaje – zapraszam zwłaszcza rolników i sadowników.
 3. W najbliższą sobotę w katedrze odbędą się święcenia kapłańskie. Módlmy się za tych kapłanów, którzy zostaną posłani do Parafii naszej Archidiecezji.
 4. 26 maja – wtorek po mszy św. o g. 18.00 odbędzie się bardzo ważne spotkanie samych Rodziców dzieci I-komunijnych. Wystarczy obecność jednego Rodzica.
 5. Wchodzimy w ostatni etap renowacji naszej dzwonnicy. Dziękuje tym, którzy już okazali tyle serca i dobroci i tym, którzy otwierają się na to dobro. Myślę, że wspólnymi silami dokończymy to dzieło. Bóg zapłać tym wszystkim.
 6. Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się także za Kościół w Chinach.
 7. Przez cały maj zapraszam na nabożeństwa majowe o g. 18.00 w Tomicach, a w Skrzynkach o 16.45.W niedzielę po mszy o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Bożej i błagalna modlitwa o ustanie epidemii i deszcz.
 8. Dziękuję tym rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły daninę diecezjalną.
 9. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 10. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierajmy się modlitwą, życzliwością oraz wzajemną pomocą. Przypominam, że może nas być już więcej w kaplicy w Skrzynkach ok. 14, a w Tomicach ok. 25 i powoli wracajmy do normalności.
 11. Polecam prasę katolicką a dzieci niech przyjdą po owieczki.
Scroll to Top