Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – św. Marcina z Tours, bp;
  – wtorek – św. Jozafata, bp i m;
  – środa – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych mm. Polski.
 2. Składam serdeczne podziękowanie za wszelkie prace porządkowe prowadzone w tym tygodniu na probostwie. Bóg zapłać.
 3. Jutro przypada 101 Rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszam na Uroczystą Mszę św. o g. 11.30, po której udamy się na chwilę na cmentarz i pomodlimy się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Możemy być dumni, że wielu Powstańców walczyło z naszej Parafii, a ich potomkowie i my wszyscy pamiętamy o tych wydarzeniach.
 4. Uprzejmie informuje, że odpust parafialny będziemy obchodzić w niedzielę 1 grudnia. W tym roku dyżur ma Rybojedzko.
 5. Rozpoczynamy I etap przygotowania do Nawiedzenia Kopii Obrazu Jasnogórskiego. W najbliższą sobotę chcemy posprzątać teren wokół kościoła i probostwa z liści i gałęzi. Dlatego tak jak mówiliśmy na spotkaniu Rady Parafialnej: poproszę po 5 osób z każdej wioski ze sprzętem do grabienia- lekkie grabie, taczki , miotły itd. Proszę po 1 ciągniku z przyczepą z Mirosławek i Tomiczek. Początek o g. 9.30. Proszę Panów Radnych o dopilnowanie i pomoc w przygotowaniu.
 6. Dziś także obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Braciach i Siostrach, którzy cierpią prześladowania za wiarę.
 7. Uprzejmie przypominam, że każdy kto chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub dokonać jakichkolwiek innych prac najpierw musi zgłosić się do biura parafialnego. Starajmy się także właściwie segregować śmieci na cmentarzu, i te które może zabierajmy ze sobą, gdyż wywóz jest bardzo drogi.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.
Scroll to Top