Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • sobota – św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych chorych, którzy na co dzień dźwigają swój krzyż cierpienia. Zwłaszcza teraz w tym czasie kiedy tylu choruje.
 3. Dzieci i młodzież rozpoczęli ferie zimowe. Życzymy im udanego wypoczynku, a rodzicom i nauczycielom chwili wytchnienia.
 4. We środę przypada Popielec, a więc rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Skrzynkach o g. 16.30, a w Tomicach o g. 18.00. zachęcam, by rozpocząć ten czas od spowiedzi św. Okazja przed każdą mszą św. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa skromne, od którego nie ma żadnej dyspensy. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w następujące dni:
  we wszystkie piątki roku,
  w Środę Popielcową.
  Wierni, którzy ukończyli 18.00 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w następujące dni:
  w Środę Popielcową,
  w Wielki Piątek.
 5. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 15 min. przed każdą mszą św. w niedziele – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach we czwartek o g. 16.30, a W Tomicach w piątek g. 17.30.
 6. W Popielec naszą ofiarą wspieramy Caritas archidiecezjalny oraz rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. Uprzejmie przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku, po wieczornej mszy św. lub po odpowiednim uzgodnieniu.
 8. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top