Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020r

– poniedziałek – święto – Podwyższenie Krzyża Świętego
    – wtorek – NMP Bolesnej;
    – środa – św. mm. Korneliusza, Pap. i Cypriana bp;
    – piątek – św. Stanisława Kostki, zak., Patrona polski – imieniny Ks. Arcybiskupa Metropolity.
  2. Trwa Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Polećmy tę intencje szczególnie przez ręce Maryi.
  3. Za tydzień obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za tych, którzy przekazują informacje. W tym dniu przypada Trzecia niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na bieżące potrzeby. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.
  4. W 2 i 4 niedzielę miesiąca w Stęszewie przy Parafii będzie się odbywała od paźdz. katecheza uzupełniająca dla tych wszystkich, którzy nie ukończyli katechezy w zakresie szkoły ponad-gimnazjalnej i starszych. Jest to konieczne do przyjęcia sakramentu bierzmowania, bycia rodzicem chrzestnym, czy ślubu. Wszystkich chętnych z naszej Parafii proszę o zapisywanie się u mnie osobiście do końca września.
  5. W najbliższą sobotę w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie podejmujące aktualne problemy Kościoła lokalnego. Obejmijmy to dzieło naszą modlitwą.
  6. Trwa nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego po parafiach naszej archidiecezji. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski dla naszych rodzin. My łączmy się duchowo z tymi wspólnotami.
  7. W najbliższy piątek zapraszam na wieczorną msze św. kandydatów do Bierzmowania z klas VII i VIII oraz starszych, którzy nie przyjęli tego sakramentu. Obecność konieczna.
  8. Przypominam o tym, że w kościele zakrywamy twarz maską i zachowujemy odpowiedni dystans.