Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020r

– poniedziałek – święto – św. Mateusza, ap. i ew.
    – środa – św. Pio z Pietrelciny, k;
    – sobota – św. Kosmy I Damiana.
  2. Jest organizowana od 19 – 26. 10. br. Pielgrzymka do Włoch śladami Ojca Pio. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.
  3. Nasza letnia kawiarenka zakończyła tegoroczną działalność, jakże inną niż w ubiegłym. Tym bardziej dziękuję tym Parafianom, którzy się nie bali i tu po prostu byli. Dziękuje jeszcze raz za uporządkowanie sadu, wszelkie prace naprawcze i wszelkie dobro. Bóg zapłać za to dobro i do zobaczenia za rok.
  4. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za tych, którzy przekazują informacje. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na bieżące potrzeby. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.
  5. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze emigrantów na wyspie Lesbos. W miarę możliwości otwórzmy nasze hojne serca.
  6. W 2 i 4 niedzielę miesiąca w Stęszewie przy Parafii będzie się odbywała od paźdz. katecheza uzupełniająca dla tych wszystkich, którzy nie ukończyli katechezy w zakresie szkoły ponad-gimnazjalnej i starszych. Jest to konieczne do przyjęcia sakramentu bierzmowania, bycia rodzicem chrzestnym, czy ślubu. Wszystkich chętnych z naszej Parafii proszę o zapisywanie się u mnie osobiście do końca września.
  7. Przypominam, że trwają ciągle prace przy uporządkowaniu ewidencji naszego cmentarza. Wchodzą one już w ostatni etap.
  8. Trwa nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego po parafiach naszej archidiecezji. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski dla naszych rodzin. My łączmy się duchowo z tymi wspólnotami.
  9. Przypominam o tym, że w kościele zakrywamy twarz maską i zachowujemy odpowiedni dystans.