Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021r

1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. We środę przypada Popielec, a więc rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Skrzynkach o g. 16.00, a w Tomicach o g. 18.00. Zachęcam, by rozpocząć ten czas od spowiedzi św. Okazja przed każdą mszą św. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa skromne, od którego nie ma żadnej dyspensy. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w następujące dni:
    a) we wszystkie piątki roku
    b) w Środę Popielcową.
    Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w następujące dni:
    a) w Środę Popielcową
    b) w Wielki Piątek
  3. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 10 min przed każdą mszą św. w niedzielę – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach w czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek o g. 17.30.
  4. W Popielec naszą ofiarą wspieramy Caritas Archidiecezjalny oraz rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  5. Pogrzeb śp. Lecha Łojka z Tomiczek we wtorek o g. 12.00 msza św.
  6. Można już zamawiać intencje mszalne na ten rok. Najlepiej to uczynić w ciągu tygodnia po wieczornej mszy św.
  7. Przypominam o maseczkach w kościele i odpowiednim dystansie.