Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – środa – św. br. Alberta Chmielewskiego, zak;
  – piątek – Ur. NSPJ – w tym dniu nie ma postu;
  – sobota – Niepokalanego Serca NMP.
 2. Trwamy w radości Oktawy Bożego Ciała. Każdego dnia modlimy się za poszczególne wioski. We czwartek na zakończenie Oktawy – procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy wg dawnego planu. A w piątek w Ur. NSPJ msza z procesją – w tym dniu nie ma postu oraz modlimy się o Uświęcenie Kapłanów. Dziękuję tym rodzinom za przygotowanie ołtarzy na Ur. Bożego Ciała a wszystkim za tak liczny udział i piękną oprawę. Bóg zapłać za to dobro.
 3. Dzisiaj na mszy św. o g. 14.00 – ośmioro dzieci z naszej Parafii przystąpi do I- komunii św. Módlmy się za nich i ich Rodziców. Dziękuję także za piękną dekorację kościoła oraz dar ołtarza – nowy ornat Serca Pana Jezusa.
 4. Od tygodnia obowiązuje nowy Dekret Ks. Arcybiskupa, który znosi dyspensę od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej. W miarę możliwości wracajmy do poprzedniego stanu i spotykajmy się z żywym Chrystusem Eucharystycznym. Spowiedź św. wielkanocna zostaje przedłużona do 14.09. Skorzystajmy z tego wielkiego daru miłosierdzia Bożego.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont naszej dzwonnicy. W miarę możliwości otwórzmy nasze serca. O dalszych pracach będę informował na bieżąco.
 6. Przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej Mszy św. a wszelkie informacje i aktualności znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii: www.parafia-tomice.pl.
 7. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Laura Adler st. wol. zam. w Parafii Tomice, Michał Naskręt st. wol. zam. w Parafii Tomice. Zap. 3.
 9. Polecam prasę katolicką a dzieci niech przyjdą po owieczki.
Scroll to Top