Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej;
  • wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego bp i m;
  • środa – św. Łukasza Ew;
  • czwartek – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego uczcimy w przyszłą niedzielę na mszy św. o g. 9.45;
  • piątek – św. Jana Kantego, k.
 2. Dziś przypada Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka do puszek na Stypendia – „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – dla uzdolnionej młodzieży.
 3. We środę św. Łukasza – dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
 4. Trwamy na modlitwie Różańcowej. W kościele Parafialnym Różaniec o g.17.30, w kaplicy w Skrzynkach codziennie o g. 17.00, a o g. 16.30 kiedy jest msza św. Starajmy się choć 1 dziesiątkę Różańca odmówić w drodze do szkoły czy pracy.
 5. We wtorki zapraszam szczególnie Parafian z Mirosławek, we środę z Tomiczek, w piątek z Tomic i Rybojedzka. Dzieci zapraszam zwłaszcza we środę.
 6. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wspieramy misjonarzy naszą modlitwą i ofiarą. Zwłaszcza mojego kolegę z roku – ks. Krzysztofa, który pracuję w Papui Nowej Gwinei.
 7. W gablocie na cmentarzu oraz w Internecie możemy przeczytać uaktualnione ogłoszenie dotyczące naszego cmentarza. Bardzo proszę o zapoznanie i przekazanie informacji tym, którzy rzadko odwiedzają nasz cmentarz.
 8. Można już rezerwować intencje na przyszły rok. Najlepiej uczynić to po mszy św. w ciągu tygodnia lub telefonicznie. Są także wolne intencje w tym roku. Serdecznie zachęcam.
 9. Przypomnienie: jeśli chcemy postawić nowy pomnik na cmentarzu lub załatwić jakąkolwiek sprawę z grobem najpierw trzeba zgłosić się do biura parafialnego.
 10. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
 11. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 12. Zapraszam dzieci po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top