Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020r

– poniedziałek św. Klemensa I, pap i m;
    – wtorek – św. mm. Andrzeja Dung- Lac, k. i tow.
  2. W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej pomocy.
  3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent oraz nowy Rok Duszpasterski pod hasłem – „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Będziemy szczególnie dziękować za dar Nawiedzenia Maryi w kopii Jasnogórskiego wizerunku.
  4. Za tydzień będzie można nabywać w zakrystii poświęcone opłatki, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas.
  5. Uprzejmie informuje, że odpust parafialny będziemy obchodzić w niedzielę 6 grudnia. W tym roku dyżur maja Tomice.
  6. W przyszłą niedzielę w Stęszewie zbiórka krwi. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Uprzejmie przypominam, że każdy kto chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub dokonać jakichkolwiek innych prac najpierw musi zgłosić się do biura parafialnego. Przypomnienie – jeśli ktoś ma wykupione miejsce na cmentarzu, bardzo proszę o wyraźne zaznaczenie.
  8. Przypominam, że przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca św.
  9. Przypominam o maseczkach w kościele, odpowiednim dystansie. Ks. Abp udzielił dyspensy dla tych wszystkich, którzy czują lek i obawę od uczestniczenia we mszy św. No i bądźmy ostrożni.
  10. Polecam prasę katolicką oraz owieczki dla dzieci i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.