Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek – św. Piotra Damianiego, bp i dK;
  • czwartek – św. Polikarpa, bp i m.
 2. Dziękuje za ofiary zebrane na rzecz poszkodowanych w Turcji i Syrii. Zebrano 700 zł. Bóg zapłać.
 3. Od 2.03 rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które będą wyglądały tak:
  • 2.03 – Skrzynki – g. 17.30 – Droga Krzyżowa; g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 3.03 – Tomice – g. 17.30 – Droga Krzyżowa; g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 4.03. – Tomice – g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną. 5.03 – niedziela – na każdej mszy św. nauka ogólna. Będą to msze św. koncelebrowane, a zatem proszę zamawiać msze św. Przed każdą mszą św. będzie tez okazja do spowiedzi św. Rekolekcje będzie głosił – Ks. Kanonik Dariusz Mazur ojciec duchowny naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 4. We środę przypada Popielec, a więc rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Skrzynkach o g. 9.30, a w Tomicach o g. 17.00. Zachęcam, by rozpocząć ten czas od spowiedzi św. Okazja przed każdą mszą św. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa skromne, od którego nie żadnej dyspensy.
 5. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w następujące dni:
  • we wszystkie piątki roku,
  • w Środę Popielcową.
 6. Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w następujące dni:
  • w Środę Popielcową,
  • w Wielki Piątek.
 7. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 15 min przed każdą mszą św. w niedzielę – przyjdźmy zatem wcześniej. Droga Krzyżowa w Skrzynkach we czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek g. 17.30.
 8. W Popielec naszą ofiarą wspieramy Caritas Archidiecezjalny oraz rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 9. Zapraszam dzieci po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top