Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2023 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek – św. Grzegorza z Naretu, op i dK;
  • sobota – św. Kazimierza królewicza.
 2. Dzisiaj po każdej mszy św. zbiórka na rzecz Ukrainy w 1 rocznicę agresji Rosji. W miarę możliwości otwórzmy nasze serca i pomóżmy cierpiącym braciom.
 3. Od 2.03 rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które będą wyglądały tak:
  • 2.03 – Skrzynki – g. 17.30 – Droga Krzyżowa; g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 3.03 – Tomice – g. 17.30 – Droga Krzyżowa; g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 4.03. – Tomice – g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 5.03 – niedziela – na każdej mszy św. nauka ogólna. Będą to msze św. koncelebrowane, a zatem proszę zamawiać msze św. Przed każdą mszą św. będzie tez okazja do spowiedzi św. Rekolekcje będzie głosił – Ks. Kanonik Dariusz Mazur ojciec duchowny naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 4. W tym tygodniu przypada I-czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. podczas naszych Rekolekcji. W piątek od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 5. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 15 min przed każdą mszą św. w niedzielę – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach we czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek g. 17.30.
 6. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy daninę diecezjalną, przeznaczoną na Seminarium, Wydział Teologiczny, Dom Ks. Emerytów i inne dzieła. Po mszy św. Można zabrać koperty na ten cel. W tym roku wszystkim jest ciężko, dlatego kto może niech złoży większą ofiarę. Za zrozumienie i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
 7. Za tydzień na każdej mszy św. wspomagamy Polskich Misjonarzy.
Scroll to Top