Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto;
  • czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych.
 2. Cieszymy się że od strony dzwonnicy stoją już rusztowania i rozpoczniemy prace przy renowacji – elewacji naszego zabytkowego kościoła. Niech wstawiennictwo św. Józefa i naszej patronki św. Barbary pomogą w tych pracach.
 3. W najbliższą sobotę w katedrze odbędą się święcenia kapłańskie. Módlmy się za tych kapłanów, którzy zostaną posłani do Parafii naszej Archidiecezji.
 4. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominam, że do tego czasu możemy zadośćuczynić obowiązkowi spowiedzi św. wielkanocnej. Otwórzmy się zatem na zdrój Miłosierdzia Bożego.
 5. Przez cały maj zapraszam na nabożeństwa majowe o g. 17.45 w Tomicach, a w Skrzynkach o g. 16.45. W niedzielę po mszy św. o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Boskiej i błagalna modlitwa o pokój na świecie, zgodę narodową i potrzebne łaski dla nas.
 6. Przypomnienie! Jeśli ktoś chce postawić nowy pomnik na cmentarzu lub załatwić inną sprawę, najpierw proszę zgłosić się do biura parafialnego.
 7. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
 8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
 9. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych, cierpiących – potrzebujących naszej modlitwy.
 10. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.

Scroll to Top