Ogłoszenia duszpasterskie 20.02.2022r

• poniedziałek – św. Piotra Damianiego, bp i dK;
    • wtorek – Katedry św. Piotra, ap.
  2. Od 3.03 rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które będą wyglądały tak:
    • 3.03 – Skrzynki – g. 17.30 – Droga Krzyżowa – g. 18.00 – msza św. z nauka ogólną;
    • 4.03- Tomice – g. 17.30 – Droga Krzyżowa – g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
    • 5.03 – Tomice – g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
    • 6.03 – niedziela – na każdej mszy św. nauka ogólna.
      Będą to msze św. koncelebrowane, a zatem proszę zamawiać msze św. Przed każdą mszą św. będzie tez okazja do spowiedzi św. Rekolekcje będzie głosił Ks. Kan. Przemysław Tyblewski – Prefekt naszego Seminarium w Poznaniu.
  3. Jest już powołana Nowa Rada Duszpasterska i Ekonomiczna. Teraz czekam na zatwierdzenie przez Kurię Metropolitalną. O dalszych poczynaniach będę informował Drogich Parafian na bieżąco.
  4. W naszej Parafii został powołany koordynator synodalny. Synod zwołał Ojciec św. Franciszek, aby odczytać znaki kościoła współczesnego. Wszystkich tych, którzy są zainteresowani tą problematyką – można zabrać specjalna modlitwę i zerknąć na stronę www.synodpoznan.pl
  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych chorych, którzy na co dzień dźwigają swój krzyż cierpienia. Zwłaszcza teraz w tym trudnym czasie pandemii.
  6. Uprzejmie przypominam, że wszelkie śmieci z cmentarza zabieramy ze sobą. Dbajmy o porządek i uważajmy, aby nie powstawały jakieś dzikie wysypiska w różnych miejscach cmentarza.
  7. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Najlepiej to uczynić w ciągu tygodnia po wieczornej mszy św. lub telefonicznie.
  8. Przypominam o maseczkach w kościele i odpowiednim dystansie.