Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022r

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Od 3.03 rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które będą wyglądały tak:
  • 3.03 – Skrzynki – g. 17.30 – Droga Krzyżowa – g. 18.00 – msza św. z nauka ogólną;
  • 4.03- Tomice – g. 17.30 – Droga Krzyżowa – g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 5.03 – Tomice – g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 6.03 – niedziela – na każdej mszy św. nauka ogólna.
   Przed każdą mszą św. będzie tez okazja do spowiedzi św. Rekolekcje będzie głosił Ks. Kan. Przemysław Tyblewski – Prefekt naszego Seminarium w Poznaniu. Serdeczne zapraszam, zaplanujmy sobie czas dla Chrystusa. W piątek od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 3. We środę przypada Popielec, a więc rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Skrzynkach o g. 16.00, a w Tomicach o g. 18.00. zachęcam, by rozpocząć ten czas od spowiedzi św. Okazja przed każdą mszą św. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa skromne, od którego nie ma żadnej dyspensy. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w następujące dni:
  a) we wszystkie piątki roku,
  b) w Środę Popielcową.
  Wierni, którzy ukończyli 18.00 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w następujące dni:
  a) w Środę Popielcową,
  b) w Wielki Piątek.
 4. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 15 min przed każdą mszą św. w niedzielę – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach we czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek o. g. 17.30 .
 5. W Popielec naszą ofiarą wspieramy Caritas Archidiecezjalny oraz rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Scroll to Top